ارتش اسرائیل در گزارشی آورده است که هاشم صفی‌الدین، معاون اجرایی حزب‌الله با استفاده از موقعیت خود به فرزندش رضا صفی‌الدین در انتقال تسلیحات راهبردی از ایران به لبنان کمک می‌کند.

بنا بر این گزارش، به دلایل امنیتی جابجایی این تسلیحات با پروازهای غیرنظامی از طریق دمشق، پایتخت سوریه انجام می‌شود که با مخاطرات بزرگی برای مسافران عادی همراه است.

رضا صفی‌الدین، همسر زینب دختر قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس است که هر ماه چندین سفر مخفیانه به ایران برای هماهنگی درباره فعالیت‌های نظامی حزب‌الله و دیدار با همسرش انجام می‌دهد.

گزارش ارتش اسرائیل افزوده است، «هاشم صفی‌الدین در چارچوب مقام خود با شهروندان شیعه و مقامات عالی لبنانی ارتباط برقرار کرده و مدیریت رسانه‌ها و تبلیغات حزب‌الله را برعهده دارد.»

ارتش اسرائیل تاکید کرده که رضا با استفاده از موقعیت پدر خود و سواستفاده از زیرساخت‌ها و نهادهای دولت لبنان و با پشتیبانی سپاه پاسداران به انتقال تسلیحات بسیار دقیق و راهبردی برای حزب‌الله اقدام می‌کند.

همزمان سازمان امنیت داخلی اسرائیل، «شاباک» هم اعلام کرد که «توطئه» و تلاش ماموران امنیتی جمهوری اسلامی برای «کشاندن برخی اسرائیلی‌ها به خارج از کشور به منظور ربودن آن‌ها» را ردیابی و «خنثی کرده است.»

شاباک، روز پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت در بیانیه‌ای افزود، نهادهای اطلاعاتی رژیم ایران با ساخت حساب‌های جعلی در شبکه‌های مجازی از هویت افراد خارجی که در کشورهای مختلف زندگی می‌کنند، سوءاستفاده کرده‌اند در حالی که این افراد هیچ اطلاعی از موضوع نداشته‌اند.

پیشتر نیز روزنامه عبری‌زبان «یدیعیوت آخرونوت» گزارش داده بود، سازمان جاسوسی اسرائیل موفق شده طرح جمهوری اسلامی برای ترور یک کارمند کنسولگری اسرائیل در استانبول را خنثی کند.

در همین زمینه رسانه‌های اسرائیلی با انتشار یک «فایل صوتی» خبر داده بودند، ماموران سازمان اطلاعات و عملیات ویژه این کشور، موسوم به «موساد»، منصور رسولی یک مامور نیروی قدس سپاه پاسداران که در طرح ترور ۳ نفر نقش داشته است را در داخل ایران بازداشت و مورد بازجویی قرار داده‌اند.

تنش میان جمهوری اسلامی و اسرائیل اخیرا پس از توقف مذاکرات اتمی وین برای احیای برجام و تاکید مقامات رژیم ایران به ادامه و توسعه برنامه اتمی خود روندی افزایشی یافته است.

در همین رابطه وبسایت «تایمز اسرائیل» گزارش داد تل‌آویو از ۸ خرداد آینده و در چهارمین و آخرین هفته از مانورهای نظامی یک‌ ماهه خود که در قبرس جریان دارد، رزمایش‌های شبیه‌سازی شده با هدف حمله گسترده نظامی به ایران از جمله تهاجم به تاسیسات هسته‌ای زیرزمینی و اهداف نظامی این کشور اجرا خواهد کرد.